Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum namijenjen posredstvu između zamjene/posudbe igara, boljem upoznavanju naših sugrađana kroz prizmu gaminga te postavljanju temelja nekim budućim prijateljstvima.
 
Početna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginFacebook grupaYoutube channel

 

 LARP na Marjanu?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
EmoWader
Beginner
EmoWader


Broj postova : 32
Karma : 4884
Join date : 21.01.2011
Age : 28
Lokacija : Split

LARP na Marjanu? Empty
PostajNaslov: LARP na Marjanu?   LARP na Marjanu? Emptyned kol 07, 2011 9:33 pm

Ovu ideju dobijem svaki put kad je na TV-u LOTR!
Znam da ce dosta ljudi misliti da je ovo suludo ili ce ih biti trema se ukljuciti u ovo zbog straha sramote ali ja ovo sanjam cijeli zivot, a mogu mislit da se dosta geekovase isto tako osijeca.
Za one koji ne znaju sto je LARP ili live action role playing, to je ukratko kako WoW ili koji drugi MMORPG samo uzivo!
Za pocetak bi trebalo osnovat dvije strane ili fakcije i od tu sve pocinje! Svaka fakcija bi imala vođu (kralja) i on bi odredjivao zakone te fakcije i gdje bi bila baza ili ''kraljevstvo''.
Svaki igrac bi u pocetku trebao skupiti svoj oklop i oruzja a poslje bi mogli i platiti nekome da mu izradjuje opremu, uz dogovor izmedju 2 igraca (nacin placanja, kolicina...)
Nacin naplacivanja bi mogla biti neka sitna novcana nagrada (kune) ili razmjena.
Zasto ne izmisljeni glodi kao kamencici nego bas kune?
Pa ja sam tu zamislio i trgovce koji bi nabavljali svoje zalihe u pravim ducanima u okolici Marjana.
Prodavali bi sitne stvari kao duhan, pica, hranu ili opremu kao sto su strijele, uzda i ostale sitne stvari.
Trebamo se bazirati na sitnoj trgovini zbog vjerovatnosti da ce biti malo igraca pa bi se lakse razvijala ekonomija.
Unatoc vladavini kralja, igrac ima potpunu slobodu! On se moze odvojiti od fakcije i postati rogue i osnovati svoju fakciju, postati neutralan trgovac ili postar, pa cak i spijun za protivnicku fakciju. Kralj opet ima mogucnost postaviti ''bounty'' na tog igraca, a moze ga i ostaviti na miru i zanemariti.
Marjan mi se cini najbolje mijesto jer je blizu gradu ali i najvise izgleda kao srednjovijekovni okolis.
U vezi looteva, sad se vracamo na mikrotransakciju.
Npr. imamo ovakav scenarij: Kralj je poslao svoju vojsku u napad ali da dodju do odredista trebaju proc kroz tudje selo.
Glava sela moze ih pustiti ili zatraziti malu nagradu, a isto tako vojska moze napasti selo samo da bi mogla proc bez globe, osvojiti selo, ili samo malo lootat ako vojska pobijedi.
Ovo bi se odrzavalo svaki dan a ukoliko jedna veca fakcija nema vecinu igraca, ne bi se odrzavali nikakvi ratovi nego ''treniranja'' vojnika i sakupljanje i izrada opreme za ekonomiju. Zapamtite da ovo ne bi bila obaveza tako da ako imate sta vaznije za obavit niste obavezni doci. Isto tako nece biti nikakav raspored nego se mozete prikljuciti u bilo koje doba dana. Ovo bi moglo trajati od bilo kojeg sata do mozda 9 navecer.
Nisam jos osmislio nacin ratovanja, zato tu vi upadate!
Molim da slobodno iznesete svoja misljenja i prijedloge ili pitanja ako vam nesto nije jasno.
Za sad ovo nije osnovano zbog rupa u ideji kao sto je ratovanje i zbog toga sto se neznan kolko ljudi bi bili aktivni u ovome.
[Vrh] Go down
http://draconis.blog.hr/
duxqwe
Administrator
duxqwe


Broj postova : 935
Karma : 6179
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Kaštel Lukšić

LARP na Marjanu? Empty
PostajNaslov: Re: LARP na Marjanu?   LARP na Marjanu? Emptyčet kol 11, 2011 11:23 am

Jako zanimljiva ideja. Ne znam puno o tome LARP-u, laik sam. Ali uvjeren sam da bi izgledalo cool. Isto moram priznat da i nisam najbolje shvatio igrina pravila i kako bi tijek igre se odvijao i dok je igrači ne igraju. :S

P.S. Ajde malo recenziraj, ako si upoznat, i usporedi s onim kako to vani igraju.
[Vrh] Go down
harley_quinn
Moderator
harley_quinn


Broj postova : 432
Karma : 5385
Join date : 19.01.2011
Age : 41
Lokacija : Split (Manus,Kman)

LARP na Marjanu? Empty
PostajNaslov: Re: LARP na Marjanu?   LARP na Marjanu? Emptypet kol 12, 2011 10:34 am

ma ko sisa pravila, pravila su da se obuces sto bolesnije i lamatas spuzvenim macovima. svako malo iskocis iza stabla i reces nesto ko yoda samo u stihovima. Kasnije kad se zapuses od trcanja po sumi i zmijama sjednes i cugnes te prigirzes nesto Very Happy Slicno ko wii Very Happy
[Vrh] Go down
http://sonjecka.blog.hr
EmoWader
Beginner
EmoWader


Broj postova : 32
Karma : 4884
Join date : 21.01.2011
Age : 28
Lokacija : Split

LARP na Marjanu? Empty
PostajNaslov: Re: LARP na Marjanu?   LARP na Marjanu? Emptysub kol 13, 2011 2:02 pm

pa, ako nema nikakvih igraca onda se igra je igra amo rec pauzirana, a prica bi se stvarala tako sto bi igraci stvarali pricu.
Npr. neki guard jednog grada je zapravo spijun za drugi i onda se sve to otkrije, zapocinju se ratovi i mozda bi bia neko ko bi vodia dnevnik i dobili bi pricu.

A koliko san vidia, drugi ljudi larpaju na nacin da odrede vec pricu i odma upadnu u borbe i nema nikakvog reda. Nakon jednog LARPa, sutradan rade skroz nesto drugo. Dok je moja ideja bila simulirat zivot u srednjem vijeku, sto bi se odvijal duze vrijeme.
LARPeri i cesto koriste neke crvene marame kao fireballove i slicne stvari za ostale magije ali to ispadne previse jadno.
Nadam se da san pojasnia sve, nisan bas dobar u recenzijama ali cu pokusat napisat dovoljno dobro...
[Vrh] Go down
http://draconis.blog.hr/
AlexY
Moderator
AlexY


Broj postova : 238
Karma : 5128
Join date : 11.01.2011
Age : 34
Lokacija : Split (Plokite, blizu Crasha!)

LARP na Marjanu? Empty
PostajNaslov: Re: LARP na Marjanu?   LARP na Marjanu? Emptysri kol 17, 2011 12:56 pm

Eeeeeeeh, ne znan. Ne. Straj me reć išta više.
[Vrh] Go down
http://fffan.blog.hr
Sponsored content





LARP na Marjanu? Empty
PostajNaslov: Re: LARP na Marjanu?   LARP na Marjanu? Empty

[Vrh] Go down
 
LARP na Marjanu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Okupljanje na Marjanu 17. 06. 2012

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Off-topic :: Svaštara-
Forum(o)Bir: