Forum namijenjen posredstvu između zamjene/posudbe igara, boljem upoznavanju naših sugrađana kroz prizmu gaminga te postavljanju temelja nekim budućim prijateljstvima.

Početna stranicaCalendarGalleryFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLoginFacebook grupaYoutube channel

Share | 

Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
duxqwe
Administrator

Broj postova : 935

PostajNaslov: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   uto kol 30, 2011 11:53 am

Kao obveza opstanka projekta izglasava se prijedlog za, novi zakon, a on glasi:

Članovi su dužni financirati projekt "Gameteka" u iznosu od 100 kuna mjesečno.
Isti iznos se smanjuje za 10 kuna s doniranom igrom. Npr. osoba koja je donirala 4 igre, dužna je plaćati 60kn.
Za sada nema bankovnog računa na koji bi se uplaćivalo, pa molim sve voljne članove da novac izdvoje sa strane.
Najbolje bi bilo da svatko nabavi kasicu (i to onu limenu koja se otvara samo s nožem za konzerve) i na njoj naznači "Donacije za gameteku."
I na istu na njoj nalijepi sliku Chuck Norrisa, kako bi se osiguralo nediranje u istu u slučaju pomanjkanja kovanica u džepu.

Jednom okupljeni novac bi se lako utrošio, a okupljeni bi ga nakon pomnog dogovora ili glasanja utrošili na onu
stvar/igru koja je dobila najviše podignutih ruku.

Paligor - donirao 4 igre: Batman: Arkham Asylum, Virtua Fighter 5,
Bioshock, LittleBigPlanet
- dužan "Gameteci" 60 kn

AlexY
- Fallout 3, Buzz: Mozak Hrvatske (bez Buzzera), LittleBigPlanet, Nier - dužan "Gameteci" 60 kn

GoS - Ratchet & Clank: Tools of Destruction, Ratchet & Clank: Quest For Booty, Assassin's Creed: Brotherhood, Lost Planet 2,
Super Street Fighter IV, Unreal Tournament III, Nier
- 30 kn

radic9 - Assassin's Creed - dužan "Gameteci" 90 kn

duxqwe- nebitan - dužan "Gameteci" 100 kn

harley_quinn - Hitman: Contracts, Wanted: Weapons of Fate, Evil Twin: Cyprien's Chronicles, Resident Evil: Outbreak
Call of Duty: Final Hour
- dužna "Gameteci" 50 kn

Jadranka Kosor - vrati sve što si otela

Također "popust" na obvezu davanja (odnosi se na donirane igre) bi vrijedio do kraja ove, i početka nove godine tj. do 1.1.2012.
Ukoliko nas ne zadesi sveopći potop ili kolonizacija od strane treće vrste, onda bi iznos davanja za svakog vrijedio isto.
Naravno, u tom slučaju spustila bi se taksa na manji iznos jer bi svi davali isto.

Očekujem jednoglasnu odluku, jer već od 1.9. očekujem pokret sljedbenika, da do 1.10. ponosno kažemo
imamo tu sigurnog pokrića. U suprotnom ulažem veto.Razz

P.S. Slike oslikanih kasica prasica obvezno priložiti u post ispod.

P.S. 1. Oni koji osjete potrebu u tu svoju kasicu/zalogaonicu ostaviti koju kunu više ili se slučajnu zahebu pa uvale koju više, nek se osjećaju pozdravljeno od strane udruge Gametekičara i svih oni koji će to tek postati. To su heroji sutrašnjice.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
GoS
Administrator

Broj postova : 281

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   pet ruj 02, 2011 10:15 pm

uf uf uf nema me neko vrime, a vec ANARHIJA! Very Happy e moj marine nemos samo tako nabit ljudima dugove, to samo jadranka kosor moze Razz predlazem sastanak clanova gameteka sta prije da popricamo o ovom prijedlogu i da uvedemo neka pravila i odredimo neke detalje. zivia

Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 11:05 am

Ivo, nema kave. Zato, kad se naćemo ti si prvi koji počme trkeljat o ingame svijetu, tako da svaka rasprava tu pada u vodu. Razz
Ne moremo se dogovorit ništa konkretno onda. Pravilo prvo u grubo na papir i mišljenja ostalih u komentare. Pa onda susreti i vjećanja.

Zato ti, kao Admin daj si maha i oduška, olovku/tipkovnicu u ruke i mozgaj o najboljim uvjetima za gameteku, njene članove sadašnje i buduće. (I nemoj da čekamo idući post do korizme) Wink

P.S. Najvjerovatnije idući vikend bi mogli kavu, ovi radin. Pa ću sazvat uvažene zastupnike na zasjedanje.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
radic9
Beginner

Broj postova : 51

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:15 pm

Ovaj prijedlog mislin da nema sanse da zazivi,jer vec violin po drugim clanovima.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
duxqwe
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:23 pm

Argumentiraj Žele. Kako znaš ko je voljan dat, a ko nije? Pitanje se tiče tebe, kao i svakog drugog osobno, dakle:
"Bi li Ti/Vi bili spremni dati koju šoldu za fond. U svrhu fukcionisanja gameteke (bilo u kupnji novih naslova ili nečeg trećeg). Ako da na koji način da se novci prikupljaju?"

[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

Broj postova : 432

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:28 pm

što se mene tice ja se izjasnih marinu na fejs,al evo i ovde su posto ne znam ocu li bit iduci vikend u splitu ,a volila bi na kavicu da se vidimo svi malo.

Po meni ovo nece funkcionirati, svaki mjesec odvajati kune. Prvo, vecina forumasa su ili studenti, srednjoskolci, i nas par koji radimo i placamo stanarine uz to su jos fakin' kolekcionari svega i svaceg (neki imaju neredovita primanja)
Ne mozes sad od nekog ocekivat da ce imat svaki mjesec ili se bavit kasicama-prasicama , ili mu rec da je zajeba jer su svi drugi dali pare.
Puno lakse bi bilo ovo;
napravit listu igara koja se nudi za ok cijene (ne moraju to bit najnovije nabrijane igre,vec neke kojima je proslo par mjeseci i koje su jeftinije)
Vecina izglasa sto bi se kupilo, oni kojima je stalo jako do igre nek ponude novce, i nek se dogovore. Pa da se samo trojici svidja igra ako je 150 kn,mogu se skrpat, opet ce bolje proc ako im nije stalo da igru imaju u kolekciji. Oni koji su bas bas zelili igru bit ce zadovoljni i prvi na redu za igranje, i kad je izigraju briga ih tko ce je posli igrat, hoce li to biti oni koji nisu dali nista love (a dat ce u nekoj drugoj turi,kad bude) ili ce igra stajati kao ukras u gameteci.
Sto se tice mene kao kolekcionara, ja stvarno jedva stignem igrat (vise špika izigra od mene),al ja kad kupim igru koja mi se svidja zelim je imati kod sebe, naravno nekad ako mi se ne poklopi zanr mogu je donirati u gameteku. Takodjer mogu dobrovoljno ponekad dati 30-50 -100 kn kad imam, bilo bi dobro kupit i neke igre za druzenja i sl. Mogu nekad ponuditi mjesto za igru nas clanova, imamo dovoljno igara kod sebe u stanovima za dobar provod.
Mislim da bi gameteka trebala biti nesto jednostavno i bez obaveza, najprije druzenje i igranje, a da se oni clanovi koji nemaju novaca ne osjecaju zakinuto, jer to bi moglo odvratiti ljude.

kazes dux da bi trebalo uvest pravila. Tesko ce ti razonoda funkcionirat kad postoje pravila,ma da s eradi i o 10 kn. Previse je pravila da bi ih sad jos nametnuli i na hobby. Nije nas sad tona ljudi na forumu da nam trebaju stroga pravila, mislim da nas jos uvijek ima sacica koji se tu vracamo i da se mozemo dogovorit na kavici, a forum koristit za obavijesti i glasanja o nabavi.

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://sonjecka.blog.hr
radic9
Beginner

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:34 pm

Apsolutno se slazem s Sonjom,Gameteka mora bit nesto jednostavnije ono usput na Forumu,nemozemo mi sad zivit samo za Gameteku,i kad neko ima para nek da kolko moze.I sad npr neko nemoze dat a drugi je da,i sad ga se osudiva,OVO JE PREVISE...
[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:47 pm

I da, mislim da je cilj ovog foruma da se druzimo, povremeno nabavimo neku igru, bez presinga. Naravno, ako je netko covjek i ako posudjuje konstantno nove igre iz gameteke pa, hebemu, mora kad-tad dobrovoljno dati nesto novaca, a mi ga necemo pitati kad ce to bit jer ne zelimo nikog dovodit u situaciju da se zasrami jer nema kintu u dzepu. A ako netko stvarno to iskoristava i pocme zezat odugovlaceci s igrom lako ga skinemo s popisa.

[Vrh] Go down
radic9
Beginner

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:53 pm

Ja san tek 2 igre odigra iz Gameteke i drzin se pravila naspram nekih clanova sta drze po 2 3 miseca 2 igre.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
radic9
Beginner

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 12:55 pm

Ako se ovako nastavi cini mi se,da ce se neki dobrovljno skinit s popisa.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 1:03 pm

ste se mene tice meni stvarno i nije potrebna gameteka, jer ne iscekujem toliko nove skupe naslove posto jos imam tonu starih za odigrat (nisam se odmah usaltala u ps3 kad je izasao nego kasnim dosta, tek ga kupila prije tjedan ipo dana). No volila bi ponekad podrzat ideju i nabavu igara zbog drugih i super mi je kad se druzimo, pijemo, smijemo i igramo.

[Vrh] Go down
GoS
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 8:39 pm

@harley
sve sta si rekla je vec tu, samo sta se ljudi ne dogovaraju bas cesto. jedina igra koja se zajednicki kupila je Nier, i uzeli smo je ja i luka. triba malo vrimena i jos druzenja da se ljudi upoznaju i dogovore.

@dux
po meni gameteka za sada ok funkcionira, istina da bi tribalo jos neka pravila uvest, ali triba jos malo pricekat da se skupi jos ljudi. jos uvik stojim iza onoga da nam je potrebno jos koji sastanak/druzenje.

@radic
kralju, sve si lipo reka i viruj mi da ce doc do promjena sta se tice odredjenih clanova sta drze 2 igre po 2-3 miseca Smile strpljenja, jos je sve u ranoj fazi.

Moderator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 8:44 pm

GoS - ma samo treba malo ljude animirat, netko od vas ko stalno prati trendove, zns kako se na netu krecu cijene i prati igre koje izlaze, treba samo napravit post od npr. pet igara za preporuku, lipo stavit covere sa slikama i nek se ljudi izjasne sto bi se kupilo. Dok nas je malo sve s emoze dogovorit. Onda se lako pokupi 20-30-50 kn od svakog pa eto zabave za par mjeseci. Da nas je vise clanova, formiralo bi se i vise grupica ljudi s obozavanjem razlicitog zanra i svi bi dobro prosli.

treba cesce stavljat to sto bi ljudi voljeli u gameteci, ko mala forum anketa. i po fejsu razbacat pitanje i sl.

[Vrh] Go down
GoS
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 9:17 pm

postoji topic: http://split.forumhr.com/t72-trazi-se-ekipa

samo se triba angazirat ka sta si i rekla.

btw malo san izmjenia pravila, doda neke stvari. i iman jedan prijedlog:

Amo odvojit PS3 igre od ostalih, cak se i razmisljan da ukinemo sve osim PS3 i X360 igara. Jer po meni nije fer da neko ko je donira neku igru za npr. PS2 ili PC ima pravo posudjivat igre za PS3.

Moderator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 10:35 pm

Dobro bi bilo odvojit, ali ne i ukiniti donacije bilocega igrivog.
Neka u gameteci ima izbora.
Zasto ne, ako neki clanovi nemaju ps3, a imaju ovo ostalo nek se ljudi zabavljaju.

[Vrh] Go down
duxqwe
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   sub ruj 03, 2011 11:47 pm

Prvo da pofalin GoS-a što si je dao truda da popravi rupe i postavi prave putokaze na cesti za izgubljeni grad - El de Gameteka. Very Happy

Ostalima (harley i radic9) ću se posebno obratiti.

Davanja će se uvesti. Živo me se hebe kome paše, kome ne paše. Ali neće biti obavezna. Dakle, nećemo sigurno otvarati bankovni račun, kako je ustaljeno na drugim portalima, za donacije, kad nemamo članova.
Ali, ovako ćemo, uvest ćemo zakonik za nove članove. U prvom vidu tu gađam na somalijske gusare, odnosno one koje se bave piratstvom; dakle da rezimiram gameteka potencijaono gađa na:

1. Ljude koji igraju piratske igre, a ne skidaju ih sami
2. Klince/srednjoškolce/ siromašne studente iz realsitičkih romana koji su kupili ps3 a nemaju novca za igre
3. Ostalu stoku sitnog zuba

harley - gameteka bi, mislim, trebala postati nešto više od puke razbribrige. Budimo pošteni ona je zaslužila da bude odgajna i uzgajana na najboljim mogućim temeljima. Prvo onim ljudskim i prijateljskim, a potom i onih potonjih, papirantih ili kovanih, bez koji sve pada u vodu.

Prvi i osnovni problem. Ko bi koliko dao? Budimo liberalni, zašto sam predložio kasicu-prasicu. E pa zato, ako se sjetite dok ste kao školarci na vjeronauku, organizirano skupljali novac za misije u africi, svatko bi dobio svoju kasicu, koju bi nosio kući, i u koju bi odvajao priloge. Tako i gameteka, ona je gladno i žedno čedo koje treba hraniti. A oni koji je pomažu su najveći humanisti. Razz

Šalu na stranu, ja ne vidim, ali ponavljam, ne vidim, zapreku, da bi to ikoga, ikoga, udaljilo. Koncept je krajnje jednostavan. I pojednostavnimo ga toliko da kažemo da svatko skuplja/štedi/odvaja/žrtvuje koliko može.
Onaj tko kaže da nema, ja mu kratko odgovaram, što će ti konzola. Da se razumimo, ne insinuriam na nikoga, samo govorim hipotetski i činjenično.

Šta je bitno?

Da mi to počememo, pa ako ne bude išlo smislit ćemo nešto bolje, nebitno. Ali dopustite da vam ovaj prijedlog uniđe u srca. Zavolite ga, kao što volite gameteku, našu sestru.

P.S. Željko ne diži prašinu na forumu, ja sam odgovoran za svako neprdržavanje pravila. I ako ih odobravam, znači da je to u skladu s mojim najboljim namjerama koje nikako nisu na štetu gameteke, niti GST zajednice.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   ned ruj 04, 2011 10:00 am

duxqwe je napisao/la:

harley - gameteka bi, mislim, trebala postati nešto više od puke razbribrige.

da,najbolje da nam postane obaveza i da ovo malo razbibrige od stresnog zivota unistimo.
Sto se mene tice, ja ostajem pri svom, mozemo se druziti kod nas , igrat igre ,zezat , zelim da mi igre budu i ostanu razonoda. Gameteka je dosad ok funkcionirala, ljudi je jos premalo za velike pokrete i stroga pravila kao sto je GoS rekao. Ako je kod nekog igra dva mjeseca samo mu posaljes PM i to se odmah moze rjesit,nije sad da smo neki anonimci koji se ne nalaze na kavi. Budem li imala igara, ili love donirat cu ih zbog ljudi i druzenja, al necu nista posudjivat. Bude li vise ljudi i budu li se uplitale (nazovimo ih klupske) pare u sve to stvorit cete sebi presing i na kraju ce doc do necije zajedljivosti i svadja jer ce krivo procjenit vase dobre namjere. Vec sam bila svjedok toga na drugim forumima i to oko najnevinije stvari, igračaka gdje bi sve trebalo bit super. Mislim da nam to ne treba.

duxqwe je napisao/la:
Živo me se hebe kome paše, kome ne paše

Zato Marine , znam da oces forumu i gameteci najbolje,ali ne mozes tek tako postavit pravila i ocekivat od ljudi da ih srcano svi prihvate,a ne dizu prasinu. Svejedno popricamo svi na nekoj kavi!

[Vrh] Go down
duxqwe
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   ned ruj 04, 2011 10:12 am

Kada se stvori polemika da može stat u manifest, zbog prikupljanja priloga. I kada ti citiraš onaj dio koji najgore zvuči... Rolling Eyes

Ok, mislim da sam razumio ti nisi za.

Kad se nađemo na toj kavi izglasat ćemo već nešto. Večeras u 10 sazivam jednu ekskluzivnu kavu kraj Rizza. Paradiso ili Mignon.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   ned ruj 04, 2011 10:20 am

Moze, ja und spika smo veceras za picenci, ma izglasat cemo nesto, rijeci na forumu oko ovog sve izgledaju teske!
Smile

[Vrh] Go down
duxqwe
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   ned ruj 04, 2011 10:30 am

Super, drago mi je da dolazite, ja taman u 10 završavan s poslon, vi sidite ako dođete malo prije u paradisa. Tamo di bude više mista. Nadan se dolasku i ostatku ekipe, nedilja je, moraju biti slobodni. ;D Cya

[Vrh] Go down
Korisnički profil
duxqwe
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   pon ruj 05, 2011 9:32 am

Zakon je jednoglasno pao u vodu, stvar će ostat prilično jednostavna, nema privatizacije, obveza člana će biti neopterećujuća, na godišnjoj razini donirati jednu igru ili sudjelovati u kupnji jedne zajedničke.

Uskoro sve evidentirano u pravilniku.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
radic9
Beginner

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   pon ruj 05, 2011 10:46 am

Jaa diga prasinu??,diga si je ti s ovim pravilnikom hororcnim.
[Vrh] Go down
Korisnički profil
duxqwe
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   pon ruj 05, 2011 11:11 am

Ispričavam se ako sam uzrokavao nečije duševene smetenje.

P.S. Uključi taj mobitel, čemu ti služi.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
radic9
Beginner

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   pon ruj 05, 2011 11:24 am

Sta oces rec da san ja dusevni bolesnik?
[Vrh] Go down
Korisnički profil
GoS
Administrator

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   pon ruj 05, 2011 3:21 pm

ma jel vi to za ozbiljno? susidi a nesto se prepucavate tu oko gluposti. Smile razumin ja vas obojicu. marine sve cemo se dogovorit i rjesit Wink radicu ne brini se, neces bit obavezan placat nista, ovo je ionako bia samo jedan prijedlog... Smile

PostajNaslov: Re: Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke   Today at 11:53 pm

[Vrh] Go down

Prijedlog za izmjenu funkciniranja Gameteke
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next