Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum namijenjen posredstvu između zamjene/posudbe igara, boljem upoznavanju naših sugrađana kroz prizmu gaminga te postavljanju temelja nekim budućim prijateljstvima.
 
Početna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginFacebook grupaYoutube channel

 

 Sto Trenutno Citate

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
harley_quinn
Moderator
harley_quinn


Broj postova : 432
Karma : 5347
Join date : 19.01.2011
Age : 41
Lokacija : Split (Manus,Kman)

Sto Trenutno Citate Empty
PostajNaslov: Sto Trenutno Citate   Sto Trenutno Citate Emptysri ruj 14, 2011 11:24 am

Stara mi preporucila ovu knjigu rekla je da ce mi se svidit,i stvarno gutam joj stranice..

Sto Trenutno Citate Dragi_jim_lightbox

Napeti triler "Dragi Jim" danskog pisca Christiana Mørka otvara se slučajnim otkrićem triju leševa. Čudovišna smrt dviju sestara i njihove tetke u dublinskom predgrađu izaziva zgražanje i brojna nagađanja. Istovremeno mladi poštar među neuručivim pošiljkama nabasa na dnevnik jedne od mrtvih djevojaka koja je uspjela zapisati stravičnu istinu o kobnim događajima.

Sve je počelo, tvrdi Fiona u dnevniku, kad su upoznale i zavoljele fatalnog Jima. Jeziva ispovijest odvodi poštara u provinciju gdje doznaje više o šarmantnom putniku Jimu Quicku, zavodniku na crvenom motociklu, koji putuje od grada do grada i u pubovima osvaja sve prisutne: muškarce svojim pričama iz prošlosti, a žene pogledom.

Pa ipak, Jimove priče o princu Euanu iz 12. stoljeća pune su podudarnosti s okrutnim ubojstvima koja su se dogodila diljem Irske. A i vukovi se počinju okupljati u šumama Castletownberea...


http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsirnije.php?ppar=6735
[Vrh] Go down
http://sonjecka.blog.hr
duxqwe
Administrator
duxqwe


Broj postova : 935
Karma : 6141
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Kaštel Lukšić

Sto Trenutno Citate Empty
PostajNaslov: Re: Sto Trenutno Citate   Sto Trenutno Citate Emptyuto ruj 20, 2011 9:37 pm

Sto Trenutno Citate 634_big

"Pripovijesti iz opasnih predjela" zbirka je raznolikh priča (točnije tri) + 16 pjesama naslovljenih "Pustolovine Toma Bombadila".

Prva priča u zbirci nosi naslov "Gazda Giles iz Hama" i radi se o dotičnom gazdi koji kroz niz nezgoda/avantura koje mu se događaju mimo njegove volje na kraju postaje kralj.

Trenutno čitam prvu priču, i kao zagriženi "Tolkienofil" s pravom i ponosom kažem: Sviđa mi se! Very Happy
[Vrh] Go down
harley_quinn
Moderator
harley_quinn


Broj postova : 432
Karma : 5347
Join date : 19.01.2011
Age : 41
Lokacija : Split (Manus,Kman)

Sto Trenutno Citate Empty
PostajNaslov: Re: Sto Trenutno Citate   Sto Trenutno Citate Emptyuto ruj 20, 2011 9:58 pm

Odlican i nastran humor.

Sto Trenutno Citate Proizv4190

8% ni od čega

Etgar Keret

Ovom zbirkom sjajnih, kratkih, satiričnih priča, u hrvatski jezik zakoračio je najhvaljeniji i najprodavaniji mladi izraelski autor Etgar Keret. Bolno duhovite i provokativne, ponekad razorne, ali uvijek tople, priče iz "8% ni od čega" naizgled su toliko jednostavne da knjiga podsjeća na malu zbirku prosvjetljenja. Jer, o čemu god da priča, Keret to radi do dna, ne libeći se dirati u najbolnija mjesta - ali iz srca i s osmijehom, potvrđujući status jednog od najvećih pisaca i glas savjesti Izraela.

„Da je Kafka bio stand-up komičar, priče bi mu nalikovale Keretovima... Zbirka priča 8% ni od čega prepuna je malih dragulja..., a ton im je toliko govoran, toliko varljivo svakodnevan, da ih proždirete jednu za drugom - sve dok ne shvatite da se gušite u smijehu i suzama." - BBC News

***

Etgar Keret rođen je u Tel Avivu 1967. i jedan je od najpopularnijih izraelskih književnika današnjice. Osim što su bestseleri u Izraelu, njegove knjige osvojile su najuglednija međunarodna priznanja i prevedene su na dvadesetak jezika.

I kao filmski redatelj Keret je ostvario zapaženu međunarodnu karijeru: njegov film Skin Deep osvojio je prve nagrade na više međunarodnih filmskih festivala i dobio izraelskog Oscara, a za film Meduze Keret je 2007. osvojio nagradu Camera d'Or filmskog festivala u Cannesu. Predavač je na Odsjeku za TV i film Sveučilišta u Tel Avivu.
[Vrh] Go down
http://sonjecka.blog.hr
tivanisevic
Prof. dr. Nagradnih igara
tivanisevic


Broj postova : 70
Karma : 4652
Join date : 06.09.2011
Lokacija : ST

Sto Trenutno Citate Empty
PostajNaslov: Re: Sto Trenutno Citate   Sto Trenutno Citate Emptysri lis 26, 2011 1:21 pm

Ponovno sam se uvatila knjige koju sam obožavala kad sam imala 13-14god., kupila sam je ovo lito na buvljaku za 5kn

Sto Trenutno Citate Trklja



Štrklja se,ustvari,ne fiksa al je muce drugi problemi...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sto Trenutno Citate Empty
PostajNaslov: Re: Sto Trenutno Citate   Sto Trenutno Citate Empty

[Vrh] Go down
 
Sto Trenutno Citate
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Trenutno slušam...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Off-topic :: Svaštara-
Forum(o)Bir: