Forum namijenjen posredstvu između zamjene/posudbe igara, boljem upoznavanju naših sugrađana kroz prizmu gaminga te postavljanju temelja nekim budućim prijateljstvima.

Početna stranicaCalendarGalleryFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLoginFacebook grupaYoutube channel

Share | 

Limbo

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
duxqwe
Administrator

Broj postova : 935

PostajNaslov: Limbo   čet ruj 22, 2011 4:56 pm

Limbo je platformska puzzle igra i premijerni naslov nezavisnog danskog studija Playdead. Igra je izašla u srpnju 2010. na Xbox Live Arcade, te je potom reizdana u sklopu retail paketa ( zajedno s Splosion Man i Trials HD) u travnju 2011. No, od strane osnivača Playdead, Dine Pattija, prije nekoliko mjeseci ,stigli su i portovi Limba za PlayStation Network i Windows (preko Steam-a).

Ukratko, Limbo je 2D sidescroller koji vrlo efektivno koristi fizikalni sustav tijekom prelaska raznih prepreka i zamki, koje će glavni lik morati zaobilaziti u potrazi za svojom sestrom. Proizvođač je namjerno napravio sustav puzzlea očekujući kako će igrač često biti nesposoban iz prvog pokušaja naći rješenje. Playdead ovo naziva sustavom "trial and death", a brutalne scene smrti glavnog lika u takvim situacijama su nešto što bi igrače slabog želuca moglo odbiti od igre. Stoga nije ni čudno da igra ima rating +18 (PEGI). Cjelokupna igra je izvedena u monokromatskim crno-bijeim tonovima, uz korištenje nekih efekata (lightning, film grain effects) te minimalnog ambijentalnog zvuka, sve u svrhu kreiranja atmosfere nelagode, tjeskobe, pa čak i straha.

Limbo je vrlo pozitivno dočekan od strane kritike, a oprosjek ocjena od 90% na Gamerankingsu i Metacriticu ide tome u prilog. Igra je 2010. bila treći najprodavaniji XBLA naslov koji je proizvođaču donio i $7,5 milijuna., dok je industrija videoigara dodijelila Limbu nekoliko značajnih nagrada.

[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

Broj postova : 432

PostajNaslov: Re: Limbo   sub ruj 24, 2011 11:34 am

odlicna igra, koju sam eto i ja izigrala Very Happy Nekako me podsjeca na jednu cesku slikovnicu koju sam imala.

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://sonjecka.blog.hr
AlexY
Moderator

Broj postova : 238

PostajNaslov: Re: Limbo   sub ruj 24, 2011 4:36 pm

Sad se mislim oću li je uzest za PC kad bude sejl (a bit će) na Steamu ili da je uzmem za PS3. Harumph. Decisions, decisions.

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://fffan.blog.hr
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Limbo   Today at 11:53 pm

[Vrh] Go down

Limbo
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.