Forum namijenjen posredstvu između zamjene/posudbe igara, boljem upoznavanju naših sugrađana kroz prizmu gaminga te postavljanju temelja nekim budućim prijateljstvima.

Početna stranicaCalendarGalleryFAQPretraľnikČlanstvoKorisničke grupeRegistracijaLoginFacebook grupaYoutube channel

Share | 

[IGRA] Professor Layton Serijal

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
harley_quinn
Moderator

Broj postova : 432

PostajNaslov: [IGRA] Professor Layton Serijal   ned vel 26, 2012 11:34 am

Evo mu poseban topic jer ga stvarno zasluzuje. Ovo mi je najdrazi serijal na NDS-u.
Za one koji nikad nisu igrali igra je napravljena kao pomalo hororicna i mistična avantura s naglaskom na
istrazivanje nekog predivno izdizajniranog grada, dvorca i sl.,

Dok tako istrazujete ili pricate sa ljudovima iskacu vam mini zagonetke iliti puzzle koje treba slozit.
Prica sama po sebi nalikuje Ghiblijevim animacijama, jako slicnih zapleta.
Puzzle su u vecini slucajeva neke matematicke cake, al ima dosta
puzzli slicnih zadacima kao kod provjere IQ-u.
U prvoj igri je bas jedna zagonetka koju sam kasnije vidjela
na TV u Dnevniku gdje ju je jedna majmunica ( http://www.youtube.com/watch?v=q40YgjU1cs8 ) rjesila bez problema.

Najdraze su mi animacije izmedju "poglavlja", s obzirom da je to NDS super su izanimirane kao pravi pravcati crtic.
Zvukovi i dijalozi su super napredni te je glazba jedinstvena. Nevjerojatno i predobro funkcioniraju na tako maloj rucnoj konzoli.
Odlican dodatak glavnoj igri su mini igre, npr. u drugom dijelu dobijete u igri malog hrcka s kojim obarate rekord u njegovom "logickom" kretanju po kavezu.

JA sam dosad izigrala prva dva dijela. Za svakog mi je trebalo cca 20 sati.
Jedino ono sto me smeta je sto su prva dva dijela kosturom jako slicna (ne znam kakvi su ostali)
al ovi imaju vrlo slican tijek radnje - cak je i crtic isti. Na pocetku se nesto dogodi , misticni zaplet - dolazite na neko cudno mjesto - pa horor moment i na kraju rasplet te neizbjezni preokret.
Vec u drugoj igri znate sto bi otprilike mogao biti kraj sto mi je malko bezveze.

1.Professor Layton and the Curious Village ili Professor Layton and the Mysterious Town

2.Professor Layton and the Diabolical Box ili Professor Layton and Pandora's Box

3.Professor Layton and the Unwound Future ili Professor Layton and the Lost Future

4.Professor Layton and the Last Specter ili Professor Layton and the Spectre's Call

5.Professor Layton and the Mask of Miracle Samo za Nintendo 3DS (sad ga moram kupit,hehehe)

dakle kako vidim na netu povezali su igre i napravili dugometrazni animirani film.
evo kako izgleda neko extra izdanje crtica.

Professor Layton and the Eternal Diva

ako vam se neda skidat mozete pogledat u dijelovima na YT crtic

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://sonjecka.blog.hr
duxqwe
Administrator

Broj postova : 935

PostajNaslov: Re: [IGRA] Professor Layton Serijal   ned vel 26, 2012 2:45 pm

Sonjecka bravo za ovaj thread. Super igra. Very Happy

Imao sam je prilike jednom igrati kad je Luka ponio svoj NDS, i jednu zagonetku sam riješavao 10 min (a ko fol bila laka; neko primještanje palačinki, ako ćeš se sjetiti).

Nakon što mi je došla EUREKA, ponosno sam uzviknuo da sam riješio. A onda je mali Toni tu istu riješija u 30 sec. -.-

A od težih san prova zagonetku s šahovskom pločom i konjem kad trebaš običi cijelu ploču. E to je već bilo no way for me... Razz

[Vrh] Go down
Korisnički profil
harley_quinn
Moderator

Broj postova : 432

PostajNaslov: Re: [IGRA] Professor Layton Serijal   ned vel 26, 2012 4:36 pm

duxqwe je napisao/la:
neko primještanje palačinki, ako ćeš se sjetiti).

A od težih san prova zagonetku s šahovskom pločom i konjem kad trebaš običi cijelu ploču. E to je već bilo no way for me... Razz

aaa palacinke su mi jedne od drazih i opustajucih, a i sahovsko polje mi je isto super,smao sto u igri ima 3-4 zagonetke sa sve vecim i vecim poljem, pa u pocetku krenes
i nadas se sreci vise nego logici. Otvorila sma i bonus dio gdje je cijeli ekran jedna sahovska ploca, nisam jos uspjela to preci.
Inace, u prvoj igri kad se uhodas nekako skuzis sistem na koji su skivene cake za rjesavanje zagonetki. Onako,naucis citat izmedju redaka, al u drugom dijelu
osjeti se da su malo tezi zadaci, jedva cekam treci dio igrat. To cu vjerojatno na ljeto kad odem na Čiovo u miru prelazit Very Happy

[Vrh] Go down
Korisnički profil http://sonjecka.blog.hr
Sponsored content

PostajNaslov: Re: [IGRA] Professor Layton Serijal   Today at 11:52 pm

[Vrh] Go down

[IGRA] Professor Layton Serijal
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.