Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum namijenjen posredstvu između zamjene/posudbe igara, boljem upoznavanju naših sugrađana kroz prizmu gaminga te postavljanju temelja nekim budućim prijateljstvima.
 
Početna stranicaGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLoginFacebook grupaYoutube channel

 

 NGP (PSP2) otkriven

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
duxqwe
Administrator
duxqwe


Broj postova : 935
Karma : 6179
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Kaštel Lukšić

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptyčet sij 27, 2011 12:34 pm

NGP (PSP2) otkriven GetImage

Nakon pustih glasina, na današnjem Playstation mitingu Sony je objavio specifikacije i fotografije svoje nove prenosive konzole. Sony Playstation Portable 2 oduševio je posjetitelje novitetima u konceptima kontrole, vizualnim napretkom i mogućnosti povezivanja.

PSP 2 ima strahovite potencijale. Konzola podržava GPS, WiFi i 3G, 5-inčni OLED ekran osjetljiv na višestruki dodir (multitouch), dva analogna pada (da, pada - ne gumba kao na prethonom portableu), te touchpad na pozadini uređaja. Što ovo znači je da će igrači moći dodirom vršiti interakciju i na prednom i na stražnjem dijelu PSP-a. Također, Sony se diči novim imenom za uređaj - NGP - Next Generation Portable. Sony polaže velike nade u ovu kombinaciju društvenog, povezivog i multimedijalnog uređaja i klasične prenosive konzole. Prema našem mišljenju, jedino mu nedostaje tipkovnica - koju će moći generirati na samome ekranu slično kako to radi i iPhone.

gameplay.hr je napisao/la:
Sony svoju novu konzolu skraćeno naziva NGP te tvrdi kako je moćna kao i PlayStation 3. Za sada je potvrđeno kako u Japanu izlazi krajem ove godine.

hcl.hr je napisao/la:
Sjećate se UMD-a? Ok, sad ga zaboravite! NGP zamjenjuje pomalo zastarjeli koncept UMD diskova za igre sa novim karticama baziranima na flash memoriji, a uređaj dolazi i sa vlastitom internom flash memorijom za podatke.

NGP (PSP2) otkriven Psp-2-ngp-4
hcl.hr je napisao/la:
...LiveArea omogućiti će nikad lakši pristup PlayStation Storeu, trofejima, PSN prijateljima, razmjenjivanju poruka i naravno pregledniku interneta, za kojega se nadamo da će uvođenjem touch koncepta biti nešto ugodniji za korištenje.


Službene tehničke specifikacije Sonyjevog nasljednika PlayStation Portablea su...

CPU: ARM® Cortex™-A9 core (4 core)

GPU: SGX543MP4+

Ekran: 5 incha (16:9), 960 x 544, 16 milijuna boja, OLED, Multi touch ekran (kapacitivni)

Vanjske dimenzije: 182.0 x 18.6 x 83.5mm (širina x dubina x visina)

Stražnji touch pad: Multi touch pad (kapacitivni)

Kamere: frontalna, stražnja

Zvuk: ugrađeni stereo zvučnici, ugrađeni mikrofon

Senzori: Six-axis motion sensing system (three-axis gyroscope, three-axis accelerometer), Three-axis electronic compass

Lokacija: Built-in GPS, Wi-Fi location service support

Tipke / Switchevi: PS button, Power button, Directional buttons (Up/Down/Right/Left), Action buttons (Triangle, Circle, Cross, Square), Shoulder buttons (Right/Left), Right stick, Left stick, START button, SELECT button, Volume buttons

Bežična komunikacije: Mobile network connectivity (3G), IEEE 802.11b/g/n (n = 1x1)(Wi-Fi) (Infrastructure mode/Ad-hoc mode), Bluetooth® 2.1+EDR (A2DP/AVRCP/HSP


Uncharted na NGS-u
Izvorno su korišteni sadržaji s idućih linkova:
hcl.hr, gamereport.tportal.hr, gameplay.hr
[Vrh] Go down
AlexY
Moderator
AlexY


Broj postova : 238
Karma : 5128
Join date : 11.01.2011
Age : 34
Lokacija : Split (Plokite, blizu Crasha!)

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptyčet sij 27, 2011 3:31 pm

Očekivano, nije loše.

Jedva čekam vidit što moj pimp Squeenix će napravit da mogu kupit za ovo. (Šta ćete, Squeenix whore.)

Jedino me smeta malo taj touch screen i što pobogu sa starim UMD-ovima...
[Vrh] Go down
http://fffan.blog.hr
duxqwe
Administrator
duxqwe


Broj postova : 935
Karma : 6179
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Kaštel Lukšić

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptyčet sij 27, 2011 4:01 pm

AlexY je napisao/la:
Očekivano, nije loše.

Jedva čekam vidit što moj pimp Squeenix će napravit da mogu kupit za ovo. (Šta ćete, Squeenix whore.)

Jedino me smeta malo taj touch screen i što pobogu sa starim UMD-ovima...

Da nije loše, ja držim da će imat i svoju paprenu cjenu od nekih 3000-4000 kn.

Squeenix... whaaat Question Exclamation

Kako te more smetat touch screen, pa to je uber cool... lijepo ćeš moći brže pisati, igrati neke igre kao na iphone-u... izbor mogućnosti je super-troper cool Razz

A za stare UMD-ove njih više neće biti, igre će izlaziti na memorijskim karticama (bez obzira kako to čudno zvučalo, al' tako je), pa će potrošnja struje biti manja tj nikakva u usporedbi s "prijašnjim" UMD-ovima.
[Vrh] Go down
Buzzz
Beginner
Buzzz


Broj postova : 62
Karma : 4926
Join date : 21.01.2011
Age : 28
Lokacija : Split

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptyčet sij 27, 2011 7:59 pm

hmmm cudno izgleda ovaj iza touch pad mislim da se to nece proslavit...a i ako ti jedan put padne,oikvarit ce se bar 10 stvari....
[Vrh] Go down
GoS
Administrator
GoS


Broj postova : 281
Karma : 5206
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Split (Lokve)

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptypet sij 28, 2011 7:25 pm

samo jedno me zanima:

oce li se moc igrat igre sa ovog starog psp-a na njemu???
[Vrh] Go down
duxqwe
Administrator
duxqwe


Broj postova : 935
Karma : 6179
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Kaštel Lukšić

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptypet sij 28, 2011 7:38 pm

GoS je napisao/la:
samo jedno me zanima:

oce li se moc igrat igre sa ovog starog psp-a na njemu???

...na UMD discovima nažalost ne. Wink
[Vrh] Go down
GoS
Administrator
GoS


Broj postova : 281
Karma : 5206
Join date : 21.12.2010
Age : 33
Lokacija : Split (Lokve)

NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Emptyned sij 30, 2011 9:37 pm

duxqwe je napisao/la:
GoS je napisao/la:
samo jedno me zanima:

oce li se moc igrat igre sa ovog starog psp-a na njemu???

...na UMD discovima nažalost ne. Wink

ma znan to.

u medjuvremenu san vidia da ce se moc igrat igre sa PSP-a, u digitalnom obliku naravno, znaci skidat ce se sa STORE-a (kao i dosada).

mislia san kupit PSP najvise zbog GoW:CoO i GoW:GoS, a sada cu izgleda ipak pricekat i kupit ovo cudo... samo steta sta necu imat igre onako lipo na polici u kutiji. a jebes ga Sad
[Vrh] Go down
Sponsored content





NGP (PSP2) otkriven Empty
PostajNaslov: Re: NGP (PSP2) otkriven   NGP (PSP2) otkriven Empty

[Vrh] Go down
 
NGP (PSP2) otkriven
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» PSP2 glasine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Sony PlayStation :: PlayStation Vita-
Forum(o)Bir: